خاص اتصال ایران سوریه شیمیایی آویگدور لیبرمن

خاص: اتصال ایران سوریه شیمیایی آویگدور لیبرمن اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شهرداری چابک می‌خواهیم / انتقاد محسن هاشمی از بلاتکلیفی لیست اصلاح‌طلبان شورا

کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران به شورای شهر نیاز دارد نه به شورای شهردار. شورای شهر اگر خلأ یا خطایی می‌بیند باید فورا

شهرداری چابک می‌خواهیم / انتقاد محسن هاشمی از بلاتکلیفی لیست اصلاح‌طلبان شورا

انتقاد محسن هاشمی از بلاتکلیفی لیست اصلاح طلبان شورا: شهرداری چابک می خواهیم

عبارات مهم : ایران

کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران به شورای شهر نیاز دارد نه به شورای شهردار. شورای شهر اگر خلأ یا خطایی می بیند باید فورا به آن بپردازد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی، مدیرعامل سابق مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران شب گذشته در جمع نمایندگان مناطق ۲۲گانه ستاد انتخاباتی خود با تبریک میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج)، به بعضی انحرافات در عنوان مهدویت اشاره کرد و گفت: بعضی به بهانه این عنوان که حضرت بعد از ظهور، حکومت شیعی و اسلامی ایجاد خواهند کرد، تلاش را بیهوده می دانند و 100درصد دارای تفکر انحرافی هستند. از سوی دیگر در بعضی دوره ها و از سوی بعضی دولت ها از ابزار مهدویت سوءاستفاده کردند و با بیان خبر بردن و آوردن، بسیاری از کارهای غلط خود را با این عنوان توجیه می کردند.

شهرداری چابک می‌خواهیم / انتقاد محسن هاشمی از بلاتکلیفی لیست اصلاح‌طلبان شورا

وی، عالی ترین راه حل را فعالیت زیاد در جامعه اسلامی دانست و افزود: خوشبختانه در نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران شاهد نظام ولایی هستیم که مشروعیت اش را از دین می گیرد و مقبولیتش را از مردم. هم اکنون نیز در شرایط انتخاباتی هستیم و امیدواریم مردم با حضور خود نگذارند بار دیگر به دوران افراط و تفریط و بی تدبیری بازگردیم.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر حرکت درست به سمت شهر زندگی گفت: در پایتخت کشور عزیزمان ایران باید خدمات با کیفیت مناسب باشد و در تمام برنامه ها نیز باید از فرهنگ دینی و ملی صیانت شود.

کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران به شورای شهر نیاز دارد نه به شورای شهردار. شورای شهر اگر خلأ یا خطایی می‌بیند باید فورا

لیست اصلاحات جهت شورای شهر هنوز تکلیفش روشن نیست

هاشمی با اشاره به لیست اصلاحات جهت شورای شهر که هنوز تکلیفش روشن نیست، بیان کرد: آنچه مهم است با رفتن یک شخص به شورای شهر چیزی حل نمی شود، بلکه همه باید تلاش کنیم لیست مورد نظر که متأسفانه هنوز کامل نشده و از این جهت در خلأ قرار گرفتیم، وارد شورای شهر شود.

وی تأکید کرد: اگر اکثریت را در شورای شهر نداشته باشیم، اقلیت هیچ کاری نمی تواند انجام دهد و شورای شهر مؤثری نخواهیم داشت.

شهرداری چابک می‌خواهیم / انتقاد محسن هاشمی از بلاتکلیفی لیست اصلاح‌طلبان شورا

مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران لایق داشتن شهری هوشمند هستند

وی با اشاره مسئله مهم پایتخت کشور عزیزمان ایران که ترافیک و آلودگی هواست، گفت: حل این مسئله باید بر محوریت حمل و نقل ریلی انبوه بر پیش برود. از سوی دیگر مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران لایق داشتن شهری هوشمند هستند و باید شهر را الکترونیکی کنیم. ساختار مدیریت شهری را باید کاملا به سمت هوشمندسازی ببریم که این عنوان باعث کم کردن ترافیک نیز خواهد شد. در این جهت فعالیت هایی نیز انجام شده است ولی مورد نیاز است که جدی تر برخورد شود و مردم بتوانند با شفافیت و با دقت پرسشها شهرداری را نیز دنبال کنند. این عنوان باعث می شود شهری عاری از فساد داشته باشیم.

کاندیدای انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران به شورای شهر نیاز دارد نه به شورای شهردار. شورای شهر اگر خلأ یا خطایی می‌بیند باید فورا

هاشمی با اشاره به آسیب ها و پرسشها اجتماعی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار داشت: در پایتخت کشور عزیزمان ایران حجم عظیمی از مردم دلسوز در مساجد و شرکت های مردم نهاد فعالیت می کنند ولی حمایت خاص ای از سمت شورای شهر و شهرداری نمی شوند. ما باید پرسشها افراد آسیب دیده اجتماعی شهر را از قبیل کودکان کار، کارتن خواب ها، بی خانمان ها و تکدی گران از قبیل معتادانی که در شهر پراکنده هستند، از طریق شرکت های مردم نهاد و مساجد حل کنیم. اگر مراکز دولتی هزینه این امور را پرداخت کنند مسلما به اندازه زمانی که مردم هزینه کنند اثر نخواهد گذاشت. لیکن با این شرایط مردم دلسوز با دقت و دلسوزی بیشتری این مباحث را پیش خواهند برد.

شهرداری چابک می خواهیم

شهرداری چابک می‌خواهیم / انتقاد محسن هاشمی از بلاتکلیفی لیست اصلاح‌طلبان شورا

هاشمی با بیان اینکه «شورای شهر و شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران باید در عنوان آسیب شناسی ابرشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران فعال باشند»، گفت: جوانان و شهروندان نیاز دارند اوقات فراغت مفرح داشته باشند. مسئولان باید به گونه ای عمل کنند که شهروندان دلواپس فعالیت های مفرحشان نباشند. ورزش همگانی را باید در شهر به گونه ای فعال کنیم که آحاد مردم از آن استفاده کنند. اوقات فراغت شهروندان باید طوری برنامه ریزی شود که روحیه کاری و فعالیت جهت توسعه در آنها به وجود بیاید. ما باید شهر را به سمت یک شهر سالم پیش ببریم و سلامت مردم را مد نظر قرار بدهیم. در حقیقت ما یک شهرداری چابک می خواهیم.

محسن هاشمی همچنین با اشاره به 12 شاخص شهرهای بین المللی و فراملی گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران فقط 3 یا 5 شاخص شهر فراملی را دارد؛ لذا گردشگران خارجی کمتر به کشور عزیزمان ایران و مخصوصا پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر می کنند. همین عنوان باعث ایجاد شغل کمتر می شود و در نتیجه سطح رفاه نیز پایین می آید. عالی ترین راه این است که شاخص های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را از اوضاع فعلی به شاخص های ابرشهرهای فراملی برسانیم.

هاشمی با بیان اینکه «شورای شهر در چهار دوره گذشته، نتوانسته به خوبی بر کار شهرداری نظارت کند»، گفت: اگرشهرداری در مسیر انحرافی قدم برمی دارد، باید شورای شهر فورا به امور بپردازد و نگذارد این اشتباه در شهرداری نهادینه شود. در صورتی که در 12 سال گذشته بعضی از خطاها در شهرداری به طوری نهادینه شده است است که به عنوان یک اصل مسلم و اجرایی صحیح در نظر گرفته می شود و این طور به نظر می آید که هیچ کس حق اعتراض به بعضی فعالیت هایی که غلط است ندارد.

کاندیدای انتخابات شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به بی برنامگی های شهرداری و شوراهای گذشته تأکید کرد: کشورهای پیشرفته هنگامی که می خواهند یک پروژه چند هزار میلیاردی را شروع کنند حتما چند سال مطالعه می کنند. به این صورت نیست که در عرض سه ماه تصمیم گرفته شود و به طور ناگهانی پل صدر 10 کیلومتر ساخته شود. هنگامی که شورای شهر در این حد جهت یک پروژه چند میلیاردی وقت نگذارد، قطعا شورای شهر نیست، شورای شهردار است.

شورای شهر در هیچ دوره ای نظارت درست بر شهرداری اعمال نکرده است

محسن هاشمی همچنین روز گذشته با حضور در هیأت خرقانی های مقیم مرکز گفت: ما همواره از افراط و تفریط صدمه دیده ایم. هر جا بر اساس اعتدال و میانه روی عمل شده، کشور در راه توسعه و رفاه قدم برداشته هست. هنگامی که کشور وارد فضای افراطی شده است و به جای عقلانیت شعار جایگزین شود، پرسشها در هاله ای از ابهام قرار می گیرد، همین عنوان باعث از بین رفتن سرمایه ها می شود. اگر سرمایه گذاری و کارآفرینی از بین برود، دیگر شغلی ایجاد نمی شود و خود به خود مردم از نظر رفاهی اوضاع بدتری پیدا می کنند. از این جهت است که در انتخابات این دوره، گزینش مجدد روحانی و همکارانش اهمیت دارد.

وی در ادامه به انتخابات شورای شهر اشاره و تصریح کرد: شورای اول که اصلاح طلب بود، به علت اختلافات نتوانست به درستی عمل کند و ما شاهد چند شهردار در یک دوره چهار ساله بودیم. من آن وقت مسئولیت مترو را داشتم و مستقیما با شورا و شهرداری کار می کردم. همان وقت خط یک مترو را می ساختیم و خط 7 را طراحی می کردیم. آن وقت بارها طول خیابان مولوی را پیاده پیمودم جهت اینکه جای خروجی جهت ایستگاه ها و هواکش ها جهت تونل را پیدا کنیم و اوضاع آب و خاک را در زیرزمین بسنجیم تا طراحی دقیقی جهت اجرا صورت بگیرد. زمانی هم که در دانشگاه آزاد در جایگاه معاونت عمران خدمت می کردم جهت تکمیل ساختمان های دانشگاه در واحد پایتخت کشور عزیزمان ایران مرکز یکی از جاهایی که ما گزینش کردیم پارک هرندی و منطقه هرندی در کنار مولوی بود.

این پارک به علت حضور معتادان از کار افتاده است و عالی ترین مکان جهت این عنوان بود. من بیش از 20 دیدار از کوچه بعد کوچه های این محله ها داشتم. تنها دلیلی که بافت فرسوده در این مناطق هنوز وجود دارد این است که شورای شهر ما درست بر شهرداری نظارت نکرده هست. در برنامه چشم انداز، برنامه های پنج ساله و برنامه های سالیانه شهرداری بازسازی بافت فرسوده از اولویت های شهر بوده که انجام نشده است.

هاشمی با اعتراض به زیاد کردن وسعت شهر گفت: به جای اینکه شهر را بزرگ کنیم و مقدار زیادی برج کلان در منطقه 22 بسازیم، باید مرکز پایتخت کشور عزیزمان ایران را با معماری سنتی ایرانی و اسلامی بازسازی می کردیم.

وی با اشاره به اوضاع ایمنی بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران تأکید کرد: اگر اتفاقی در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران که اقتصاد کشور در دل این منطقه است بیفتد، به علت اینکه فرسوده است احتمالا شاهد یک پلاسکو افقی خواهیم بود. شب ها در وقت ساخت خط 1 مترو هنگامی که از منطقه مولوی عبور می کردم، با فرزند هایی روبه رو می شدم که هم معتاد بودند هم ساقی. این ها آسیب های شهر ماست که مورد نیاز است به کمک شرکت های مردم نهاد و مساجد و با هزینه کمی به آنها پیگیری شود.

اولویت آیت الله هاشمی؛ رفاه مردم و توسعه

مدیرعامل سابق مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران در مسجد نیایش در گردهمایی آذری های مقیم مرکز گفت: شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران باید از نظر امنیت و درآمد اوضاع بهتری پیدا کند. با حل این دو عنوان رفاه مردم ایجاد می شود.

وی با اشاره به نظر آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: ایشان در تمام مدت خدمتشان به نظام آنچه مورد نظرشان بود مسأله رفاه مردم وتوسعه کشور عزیزمان ایران بود و به همین علت نخستین کتابی که نوشتند کتاب امیرکبیر یا قهرمان مبارزه با استعمار بود.

براساس گزارش دریافتی از ستاد انتخاباتی این نامزد انتخابات پنجم شورای شهر تهران، وی با اشاره به آیه قرآن مبنی بر امت وسط، گفت: هرگاه نیروهای سیاسی طوری واکنش‌ها می کردند که به سمت افراط یا تفریط بروند، ایشان خود را در آن کفه قرار می دادند که دوباره اعتدال را به کشور بازگردانند. به همین علت مورد هجمه خناسان دو طرف بودند.

محسن هاشمی در مراشم نیمه شعبان حسینیه کرمانی های مقیم مرکز هم حضور یافت.

واژه های کلیدی: ایران | فعالیت | ایرانی | شهرداری | روز گذشته | شورای شهر | محسن هاشمی | هاشمی رفسنجانی | شورای شهر تهران | انتخابات شورای شهر | انتخابات شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs